Spleta TV
na voljo v Google Play

19. 10. 2018

Štirikratni evropski prvak v gorskem teku gluhih postal Poljak

[gallery ids="41043,41044,41045,41046"] Oktobra je potekalo 11. evropsko prvenstvo gluhih v gorskem teku v največjem poljskem rekreacijskem parku, ki se nahaja v bližini mesta Bydgoszcz. Prijavilo se je 45 gorskih tekačev iz devetih evropskih držav. Tekači so tekmovali na sedmih različnih terenih. Moški so se pomerili v kategorijah posamezno in ekipno na štiri in dvanajst kilometrov, ženske pa samo v kategoriji posamezno na štiri in osem kilometrov. Mlajši tekači do 20 let so tekmovali na šest kilometrskih trasah. Najboljši evropski tekač je bil Poljak Michal Wojciechowski, ki je osvojil vse štiri zlate medalje, dvakratna evropska prvakinja je postala Rusinja Diana Soldova, med mladinci pa je slavil Rus Roman Erofeev. Več podrobnosti in rezultate lahko najdete na Facebookovi strani European Deaf Cross Country Championships.