Spleta TV
na voljo v Google Play

11. 09. 2017

Ekipi z Kopra in Kranja sta državni prvaki v balinanju

AURIS-Medobčinsko društvo gluhih in naglušnih za Gorenjsko Kranj je minulo soboto prevzelo izvedbo državnega prvenstva gluhih v ekipnem balinanju. Tekmovanja v balinanju se je udeležilo 7 moških ekip in 3 ženske ekipe iz društev gluhih in naglušnih Slovenije. V sodelovanju z Balinarskim društvom Lokateks Trata v Škofji Loki je bilo tekmovanje izvedeno na njihovem štiristeznem balinišču. Tekmovanje je potekalo po pravilih Balinarske zveze Slovenije in v skladu z pogoji Športne zveze gluhih Slovenije.

Moške ekipe so bile razdeljene v dve skupini, prvi dve ekipi z dveh skupin so se uvrstile v polfinale, nato najboljši dve sta šli v finale. Ženske ekipe so igrale vsaka z vsako.

Na tekmovanje smo videli mnogo natančnih zbijanj krogel in so igrali v pravem športnem vzdušju, naslov državnega prvaka v balinanju v moški konkurenci je osvojila ekipa DGN Koper, kjer so prvič v zgodovini osvojili prvo mesto z ekipo, pri ženskah pa so bile najboljše članice iz AURIS-MDGN za Gorenjsko-Kranj.

KONČNE RAZVRSTITVE ŽENSKIH EKIP 1. mesto AURIS-MDGN za Gorenjsko Kranj (Milena Roblek, Alenka Gaber in Milena Reichard Kostevc) 2. mesto MDGN Slovenske Konjice (Irena Marinko in Gordana Gramc) 3. mesto DGN Podravja Maribor (Vesna Burk in Sonja Zupanc)   KONČNE RAZVRSTITVE MOŠKIH EKIP 1. mesto DGN Koper (Miloš Sardoč, Boris Škof, Stjepan Vincek in Ivanka Vincek) 2. mesto DGN Ljubljana (Antonija Brumen, Milan Kralj, Marjan Lešnjak in Alojz Svenšek) 3. mesto MDG Ljubljana (Janez Perčič, Andrej Mlakar, Stanislav Veršič, Vinko Kalizan in Darja Vahčič) Vsem balinarjem in balinarkam čestitamo za napet in borben nastop. Državnega prvenstva v balinanju se je kot gost udeležil tudi župan občine Škofja Loka, mag. Miha Ješe!   [gallery ids="37228,37229,37230,37231,37232,37233,37234,37235,37236,37237,37238,37239,37240,37241,37242,37243,37244,37245,37246,37247,37248"]