Spleta TV
na voljo v Google Play

10. 04. 2017

Dvakratni državni prvaki v bowlingu trojic so Celjani

[gallery ids="35688,35689,35690,35691,35692,35694,35695,35696,35697"] Uradni rezultati

Dvakratni naslov državnih prvakov v bowlingu trojic, v moški in ženski konkurenci so osvojili člani DGN Celje.

Osem moških trojic in štiri ženske iz sedmih področnih društev gluhih in naglušnih iz vse Slovenije, se je v soboto, 8. 4. 2017, pomerilo na državnem prvenstvu v bowlingu trojic.

Državni prvaki v moški konkurenci so postali trojica Simon Špan, Robert Rogel in Aleš Peperko iz Društva gluhih in naglušnih Celje, potem ko so premagali Novogoričane. Ti so se razveselili srebrne medalje. Tudi boj za tretje mesto je bil izjemen, pripadel pa je lanskoletnim državnim prvakom, ekipi iz  Društva gluhih in naglušnih Podravja Maribor.

Tudi pri ženskih trojicah je šla zlata medalja v Celje. Ekipa v sestavi Daša Peperko, Deja Peperko in Florjana Švent si je že v začetku tekmovanja priigrala visoko prednost in  je niso zapravile vse do konca zadnje tekme, ko so zasluženo slavile zmago. Srebrna medalja je šla v roke DGN Severne Primorske. Tekmovalke so si drugo mesto priborile z le šestimi keglji prednosti pred lanskoletnimi državnimi prvakinjami iz DGN Podravja Maribor.

Rezultati, moški:
  1. mesto: DGN Celje (Simon Špan, Robert Rogel in Aleš Peperko) 3243 podrtih kegljev
  2. mesto: DGN Severne Primorske (Tomi Strel, Vladan Vukajlovič in Saša Lukič) 3122 podrtih kegljev
  3. mesto: DGN Podravja Maribor (Aleš Škof, Bedrija Črešnik in Shkelzen Dacaj) 3022 podrtih kegljev
Ženske:
  1. mesto: DGN Celje (Daša Peperko, Deja Peperko in Florjana Švent)) 2668 podrtih kegljev
  2. mesto: DGN Severne Primorske (Teodora Strel, Manca Peroci in Sonja Trampuž) 2533 podrtih kegljev
  3. mesto: DGN Podravja Maribor (Valerija Škof, Sanja Debevec in Suzana Muster) 2527 podrtih kegljev