Spleta TV
na voljo v Google Play

07. 02. 2017

Državno prvenstvo invalidov v smučanju

Državno prvenstvo invalidov v veleslalomu, ki ga je organiziral ZŠIS-POK, je potekalo na smučišču Poseka na Ravnah na Koroškem v nedeljo, 5. februarja 2017. Izvedlo ga je IŠD Samorastnik iz Raven na Koroškem v sodelovanju s planinskim in smučarskim klubom Fužinar. Kljub toplemu in deževnemu vremenu nam je bilo vreme naklonjeno, na progi ni deževalo in je bilo prav prijetno. Seveda je bila proga kljub odjugi kar dobro pripravljena in urejena. Tu se je pomerilo 13 gluhih tekmovalcev in tekmovalk iz petih društev gluhih in naglušnih Slovenije ter smučarji različnih invalidnosti, ki so tekmovali v svojih kategorijah. Na tekmi v veleslalomu so se pomerili v dveh vožnjah, rezultat pa je bil seštevek obeh voženj v različnih kategorijah invalidnosti. V vseh kategorijah je bil najhitrejši bivši gluhi reprezentant Samo Petrač, ki je z odliko odpeljal obe vožnji. Drugi najhitrejši za okrog sekundo zaostanka je bil tekmovalec iz IŠD Samorastnik iz Raven na Koroškem Bojan Potočnik, ki je tekmoval v nacionalni kategoriji. Pri ženskah pa je bila najhitrejša v vseh kategorijah Lena Gabršček iz kategorije stoječi iz IŠD Samorastnik iz Raven na Koroškem. Naša gluha reprezentantka Anja Drev se tekme ni udeležila. Pri številki 39 so morali tekmo zaradi razrite proge prekiniti za deset minut, ko so morali izvajalci pri skoraj vsakih vratcih zakrpati luknje. Drugo vožnjo so opravili po enakem voznem redu kot prvo, vendar je bila na koncu proga kar načeta, tako da so tekmovalci mukoma privozili v cilj. Zelo zanimivo pa je bilo, da so se naši gluhi tekmovalci in tekmovalke zelo potrudili, da bi kar najhitreje pripeljali v cilj, ker so bili od četrtega mesta naprej rezultati skoraj izenačeni, v cilj pa so vsi prišli zdravi in brez poškodb. Rezultati - ženske Slepi in slabovidni 1. mesto: Tanja Glušič (IŠD Samorastnik Ravne na Koroškem)   Stoječi 1. mesto: Lena Gabršček (IŠD Samorastnik Ravne na Koroškem) 2. mesto: Bogomira Jakin (Društvo paralitikov Slovenije)   Nacionalna 1. mesto: Slava Sabol Čuk (DGN Ljubljana) 2. mesto: Špela Ahačič (Društvo invalidov Tržič) 3. mesto: Irena Elizabeta Klosternik (MDI ŠD Saleške doline Velenje in MS, Saša)   Gluhi 1. mesto: Špela Sternen (DGN Ljubljana) 2. mesto: Iva Pajtler (DGN Celje) 3. mesto: Tina Strel (DGN Severne Primorske)   Rezultati - moški Slepi in slabovidni 1. mesto: Jože Založnik (MDSS Celje) 2. mesto: Emil Jakič (KPŠRD »Karel Jeraj«)   Stoječi 1. mesto: Branko Ačko (Društvo invalidov Slovenska Bistrica) 2. mesto: Danilo Pogorelc (MDI ŠD Saleške doline, Velenje in MS, Saša)   Stoječi veterani 1. mesto: Robert Prušek (ZMD invalidov Mozirje) 2. mesto: Danilo Hafner (Društvo invalidov Tržič) 3. mesto: Jordan Jakin ((Društvo paralitikov Slovenije)   Nacionalna 1. mesto: Bojan Potočnik (IŠD Samorastnik Ravne na Koroškem) 2. mesto: Darko Postrpinjek (MDI ŠD Saleške doline, Velenje in MS, Saša) 3. mesto: Jože Laznik (Društvo invalidov Dravograd)   Nacionalna veterani 1. mesto: Edvard Fortin (IŠD Samorastnik Ravne na Koroškem) 2. mesto: Frančišek Pogač (Društvo invalidov Muta) 3. mesto: Mirko Kamenik (Društvo invalidov Slovenska Bistrica)   Gluhi 1. mesto: Samo Petrač (DGN Ljubljana) 2. mesto: Bojan Cmok (MDGN Slovenske Konjice,Vitanje in Zreče) 3. mesto: Stanko Melinc (DGN Severne Primorske) [gallery ids="34836,34837,34838,34839,34840,34841,34842,34843,34844,34845,34846,34847,34848,34849,34850,34851,34852,34853,34854,34855,34856,34857,34858,34859,34860,34861,34862,34863,34864,34865,34866,34867,34868,34869,34870,34871,34872,34873,34874,34875,34876,34877,34878,34879,34880,34881,34882,34883,34884,34885"]