Spleta TV
na voljo v Google Play

11. 06. 2015

Državno prvenstvo gluhih v balinanju 2015-posamično

Društvo gluhih in naglušnih Celje skupaj v sodelovanju s Športno zvezo gluhih Slovenije je v soboto 6. junija izpeljalo državno balinarsko prvenstvo v kategoriji posamično za moške in ženske. Na baliniščih v športni dvorani Balinček v Rogaški Slatini se je zbralo 22 balinarjev in 11 balinark. Po zboru je sodnik razdelil moške tekmovalce v osem skupin na dveh ločenih lokacijah, to sta balinišče pri športni dvorani Balinček in balinišče v Šmarju pri Jelšah, kjer so odigrali kvalifikacijske kroge. Najboljši v skupini je tekmovanje nadaljeval v četrtfinalu, vse do do finala, ženske so nastopile v štirih skupinah in prvi dve v skupini sta napredovali  v četrtfinale. Finalna tekmovanja od četrtfinala naprej v moški in ženski konkurenci so bile odigrane na igrišču Balinček do poznih popoldanskih ur.

Najboljša v ženski konkurenci je bila Marica Juhart (MDG Ljubljana) pred Antonijo Brumen (DGN Ljubljana), tretjo mesto pa je osvojila Andreja Ukmar iz DGN Celje.

Najboljši v moški konkurenci je bil stari in novi državni prvak Tine Golob iz DGN Celje, drugo mesto je osvojil Andrej Filipič iz MDGN Auris Kranj, medtem ko je bil tretji Janez Debeljak (DGN Ljubljana).

Rezultati [gallery ids="28374,28375,28376,28377,28378,28379,28380,28381,28382,28383,28384,28385,28386"]