Spleta TV
na voljo v Google Play

27. 01. 2014

Smučarka Anja Drev blestela na Evropskem alpskem pokalu

Sedemnajstletna smučarka Anja Drev je navdušila na tekmah Evropskega alpskega pokala gluhih v južnotirolskem zimskem letovišču Ratschings, kjer so bili na sporedu superveleslalom z kombinacijo, slalom in veleslalom. Tekme Evropskega alpskega pokala gluhih potekajo od leta 1997, ko so tistega leta začeli s slalomom v Brixenu (Italija). V petek, 24. januarja je Anja začela nastop na pokalu s tekmo v superveleslalomu z kombinacijo v slalomu. V superveleslalomu je dosegla peto mesto med članicami, medtem ko je med mladinkami uvrščena na tretje mesto. V super kombinaciji je z vožnjo v slalomu dosegla najboljši čas tekme med članicami in se tako v skupni razvrstitvi super kombinacije uvrstila na četrto mesto pred vodilno Hrvatico Reo Hraski, sestrama Melisso in Kristino Köck iz Avstrije, med mladinkami pa je bila skupno tretja. Super kombinacija za evropski pokal, 24. januar 1. Rea Hraski (SDG Silent Zagreb) 1:42,51 2. Melisa Köck (SCGK Kärnten) 1:43,52 3. Kristina Köck (SCGK Kärnten) 1:46,14 4. Anja Drev (ZSIS-POK Ljubljana) 1:46,82 Drevova je sobotni slalom končala na 3. mestu. Zmagala je Rea Hraski, druga je bila Kristina Köck. V prvem teku je Anja naredila precejšnjo napako in a se ji je uspelo vrniti na progo, kar jo je stalo višje uvrstitve. Slalom za evropski pokal, 25. januar 1. Rea Hraski (SDG Silent Zagreb) 1:19,86 2. Kristina Köck (SCGK Kärnten) 1:21,91 3. Anja Drev (ZSIS-POK Ljubljana) 1:26,87 Identičen vrstni red je bil tudi na veleslalomu, kjer se je 100-ih točk vnovič razveselila naša južna soseda Hraski, 80 jih je dobila severna soseda Köckova, 60 pa jih je pripadlo to pot vnovič izvrstni Anji. Veleslalom za evropski pokal, 26. januar 1. Rea Hraski (SDG Silent Zagreb) 2:24,23 2. Kristina Köck (SCGK Kärnten) 2:26,88 3. Anja Drev (ZSIS-POK Ljubljana) 2:28,62