Spleta TV
na voljo v Google Play

03. 09. 2018

Kegl zmagal na avstrijskem in slovaškem teniškem turnirju

Marino Kegl, najboljši slovenski gluhi tenisač, je zmagal na avstrijskem in slovaškem teniškem turnirju. Marino Kegl utrjuje svoj vrhunski položaj na lestvici najboljših gluhih tenisačev sveta. Avgusta je igral na turnirju grand slam Matchball Steiermark Trophy – Styrian v konkurenci slišečih. V finalu je s 6:3 in 7:6 (5) premagal Moritza Kreuzerja in postal zmagovalec turnirja. To je njegova prva zmaga na turnirju v konkurenci slišečih. Na avstrijsko teniško lestvico se je tako uvrstil s 2.345 točkami. V Avstriji tekmuje že vrsto let in še nikoli doslej ni imel tako dobrega količnika. Igralci se tu ne uvrščajo po številu osvojenih mest, temveč po moči, in sicer je najnižji količnik 11.000, najvišji pa 1.200. Svojo vrhunsko formo je potrdil tudi na 11. Brnenskem poharju in si z zmago prisvojil laskavi naziv »veliki vitez Brna 2018«. V finalu je s 6:0 in 6:1 premagal Davida Hanudela s Slovaške, ki je moral priznati poraz in je zasedel drugo mesto. Na tretje mesto se je uvrstil Čeh Martin Benovič.