Spleta TV
na voljo v Google Play

30. 05. 2014

Dve zmagi Marina Kegla v Hamburgu

V nemškem severnomorskem mestu Hamburg poteka 2. odprti mladinski teniški pokal gluhih - Deaf Youth Cup Hamburg 2014, ki ga organizira Nemška športna zveza gluhih s svojo mladinsko sekcijo (Deutsche Gehörlosen-Sportverband) od 29. maja do 1. junija 2014. Ta pokal velja za največje mladinsko prvenstvo gluhih na svetu. Prizorišče tekmovanja je na šestih peščenih teniških igriščih hamburškega teniškega kluba Marienthaler Club eV. Teniškega turnirja se udeležujejo 16 gluhih mladincev in 9 mladink iz devetih držav. Med tem udeleženci je tudi naš tenisač Marino Kegl, ki se je z dobrimi uvrstitvami na zadnjih olimpijskih igrah gluhih v Sofiji uvrstil na petnajsto mesto svetovne teniške lestvice gluhih.

Prvi dan teniškega turnirja je Marino Kegl odigral dvoboj z Indijcem Quadri Shafayem. Kegl je dobil dvoboj po predaji Indijca z rezultatom 6:0 in 2:0 (odstop). V nadaljevanju prvega dneva je Marino v drugem teniškem dvoboju premagal Rusa Alekseja Lipovskija z 6:0, 6:0 in se uvrstil v polfinale. V polfinalu, ki bo naslednjega dneva, pa ga čaka Nemec Johannes Behr.

V igri dvojic se je Marino z francoskim partnerjem Alexandrom Sanchezem prebil v polfinale.

Marino Kegl je drugi nosilec turnirja, medtem ko je Rus Egor Panjuškin, 14. na svetovni lestvici, prvi nosilec.