Spleta TV
na voljo v Google Play

18. 10. 2021

Državno prvenstvo gluhih v bowlingu prineslo malo presenečenj

V ljubljanskem Bowling klubu je minulo soboto Mestno društvo gluhih in naglušnih Ljubljana v sodelovanju s Športno zvezo gluhih Slovenije izvedlo državno prvenstvo gluhih v bowlingu posameznikov in dvojic. 26 tekmovalk in tekmovalcev si je v zanimivih in napetih obračunih prizadevalo za podrtje čim več kegljev.

Med posamezniki je drugi zapored slavil zmago Kranjčan Boris Nadižar s 1067 podrtimi keglji. V ženski konkurenci je bila najboljša Marijana Kastelec iz Društva oseb z izgubo sluha Dolenjske in Bele Krajine, s 860 podrtimi keglji.

Zatem so se začeli kvalifikacijski obračuni devetih ekip moških dvojic. Najboljše tri dvojice v predtekmovanju so po pravilih Bowling zveze Slovenije napredovale v končnico tekmovanja. Prvo uvrščena dvojica iz predtekmovanja MDGN za Gorenjsko Auris Kranj A se je uvrstila neposredno v finale. V polfinalu pa sta se pomerili ekipi DGN Severne Primorske (330 kegljev) in MDGN za Gorenjsko Auris Kranj B (234 kegljev). Severno Primorca sta bila boljša in se uvrstila v finale. Kjer pa sta morala priznati premoč dvojici iz  MDGN za Gorenjsko Auris Kranj A, z rezultatom 309 proti 388 podrtih kegljev. Kranjčana sta tako drugič zapored slavila naslov državnih prvakov.

Rezultati:

Posamezno – ženske:

1. mesto: Marijana Kastelec, DOZIS Dolenjske in Bele Krajine (860 podrtih kegljev)
  2. mesto: Polona Kopina, MDGN za Gorenjsko Auris Kranj (775 podrtih kegljev*)
  3. mesto: Kati Nikić, DOZIS Dolenjske in Bele Krajine (775 podrtih kegljev)